• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Группа "РОДНИК"
  • ІНФОРМАЦІЙНА РОБОТА В КІРОВОГРАДСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ НАРКОДИСПАНСЕРІ КРЦ «ПОВЕРНИСЬ ДОДОМУ.

ІНФОРМАЦІЙНА РОБОТА В КІРОВОГРАДСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ НАРКОДИСПАНСЕРІ КРЦ «ПОВЕРНИСЬ ДОДОМУ.

2014-03-30

З грудня місяця минулого року працівники КРЦ «Повернись додому» розпочали проводити інформаційно-профілактичні лекції з різних видів хімічної залежності в Комунальному закладі «Кіровоградському обласному наркологічному диспансері» за адресою: м. Кіровоград, вул. Ак. Корольова, буд. 2(б).

Інформаційна робота в наркодиспансері. ТІнформаційна робота в наркодиспансері. МІнформаційна робота в наркодиспансері. З

Лекції розраховані на пацієнтів наркодиспансеру, яким здійснюють детоксикацію у різних відділеннях.

Ця діяльність неможлива була б без тісної співпраці з працівниками закладу, а саме: головним лікарем та практичними психологами, що працюють у відділеннях детоксикації та наркології.

Інформаційна робота в наркодиспансері. МПІнформаційна робота в наркодиспансері.

Практичним психологам була залишена відповідна інформаційна література про діяльність, яку проводить КРЦ «Повернись додому», контактні телефони для зв’язку з групами «Анонімних алкоголіків», «Анонімних наркоманів» та спів залежних.

Лекції проходять раз на тиждень, кожної середи в актовому залі цього закладу, куди практичні психологи запрошують пацієнтів з різними видами залежності у відповідності до теми інформаційно-профілактичної лекції.

За чотири місяця проведення таких інформаційно-профілактичних лекцій для пацієнтів наркодиспансеру намітилися позитивні зміни в подальшій реабілітації цих осіб. Вже після виписки з лікувального закладу, вони інформовані про подальші можливі місця проходження їх реабілітації та, як себе поводити при появі рецидиву тієї чи іншої залежності.

Хочеться відмітити, що інформаційно-профілактична робота в наркодиспансері - це кардинальна допомога в лікувально-профілактичному процесі та профілактичній роботі. Тому, що в систему відносин з пацієнтом як повноправного його партнера, поряд з медичним персоналом, включається співробітник КРЦ «Повернись додому», що координує діяльність кількох соціальних працівників. І це надзвичайно важливо.

Оскільки наркодиспансер - займається детоксикацією, тобто лікує фізичну хворобу наркоманії та алкоголізму, яка називатися абстинентний синдром. То хворі зазвичай приймають лікування з радістю. Так як, обдурена наркоманом чи алкоголіком мати, буде думати, що син хоче позбутися залежності і обов'язково щось в кінці лікування синові або дочці придбає в якості заохочення, і образи пробачить і борги віддасть. Але насправді, вживати психоактивні речовини після детоксикації тільки простіше. Дози менше, кайф довше і якісніше, тому, що організм чистий.

Тому метою інформаційно-профілактичної роботи в наркодиспансері, є досягнення оптимально можливого рівня адаптації та функціонування осіб з фізичної, психічної та соціальної патологією залежності. Оскільки як правило, такі особи опиняються у важкій життєвій ситуації.

Об'єктом інформаційно-профілактичної роботи в наркодиспансері є різні контингенти осіб, що мають виражені медичні і соціальні проблеми, викликані зловживанням і залежністю від психоактивних речовин, які взаємно потенцирують один одного і їх вирішити дуже важко в обсязі односторонніх професійних заходів. Робота з такими контингентами однаково важка і малоефективна, як для медичних працівників, так і для співробітників КРЦ «Повернись додому», оскільки вони неминуче постають перед колом проблем, що виходять за рамки їхньої професійної компетенції і перешкоджають успішної професійної діяльності.

Тому необхідно відзначити координуючу роль соціального працівника КРЦ «Повернись додому», в вирішенні всього комплексу проблем пацієнта, що опинився в складній життєвій ситуації і вимагає співучасті працівників нашого центру.

Інформаційна робота в наркодиспансері. МЛ

Таким чином, напрямки діяльності співробітників КРЦ «Повернись додому», з соціально-профілактичної роботи в наркологічному диспансері випливають з її основних функцій: організаційна, інформаційно-профілактична, соціально-адапційна.

Тому діяльність співробітника КРЦ «Повернись додому», з інформаційно- профілактичної роботи в наркологічному закладі набуває все більш значущу роль і полягає в наступному:

- вирішення організаційних проблем у тісній взаємодії з медичним персоналом;

- організація та участь у спеціальних психологічних тренінгах, що сприяють ранній реадаптації та реабілітації пацієнтів;

- сприяє проведенню широкої інформаційно-просвітницької роботи за поданням алкоголізму та наркоманії як хвороби, що має фізіологічні, психологічні та соціальні причини, прояви та наслідки.

- встановлює первинний контакт з залежними;

- повідомляє пацієнтам необхідну інформацію про хворобу, способи боротьби з нею, формує установки на лікування;

- встановлює зв'язок пацієнта з програмою «12 кроків » КРЦ «Повернись додому» і групами самодопомоги («Анонімні алкоголіки», «Анонімні наркомани»);

- здійснює інформаційно-психологічну допомогу членам сім'ї і близьким пацієнта, встановлює їх зв'язок з родичами і групами самодопомоги.

І це має величезне значення оскільки реабілітаційна програма КРЦ «Повернись додому» «12 кроків» передбачає якісне психологічне навантаження, що примушує в здоровій обстановці змінюватися в кращий бік, активно одужувати.

Програма реабілітації «12 кроків» розкриває психологічні причини вживання і вчить її учасників працювати над цими причинами, не допускаючи зриву.

Інформаційна робота в наркодиспансері. М1

Але реабілітаційна програма не може початися без детоксикації. Тому співробітники КРЦ «Повернись додому» рекомендують пацієнтам не погоджуватися на короткочасне лікування в наркодіспаснері, без подальшого тривалого курсу реабілітації. Так як наркодіспансерне лікування не приносить позитивного результату, а саме тривалої РЕМІСІЇ, якщо не звернутися до центру реабілітації, де можна пройти програми реабілітації, реадаптації, ресоціалізації для наркологічних хворих.

У рамках цих програм долаються розриви і протиріччя між особистістю та суспільством. Колишній хворий знову інтегрується в макро- і микросоциум максимально адекватно його індивідуальним особливостям, схильностям, можливостям, а також з урахуванням реалій його сімейного та трудового стану, соціально-економічної ситуації.

Таким чином, у відділеннях наркологічного диспансеру співробітниками КРЦ «Повернись додому» проводиться в життя комплекс диференційованих програм, орієнтованих на різні цільові контингенти.

Також КРЦ «Повернись додому» спеціалізується на виведенні із запою, детоксикації із застосуванням психологічних методів. Співробітники КРЦ «Повернись додому» приділяють велику увагу адаптації пацієнта в суспільстві після позбавлення від залежності, допомоги при депресії, в корекції поведінки залежного.

Ця діяльність неможлива була б без проведення співробітниками центру групових та індивідуальних інформаційно-профілактичних лекцій для пацієнтів установи та їх родичів.

Інформаційна робота в наркодиспансері. МЛІнформаційна робота в наркодиспансері. Р

Працівники КРЦ «Повернись додому» висловлюють велику подяку практичним психологам наркодиспансеру за співпрацю в організації відвідування пацієнтами цих інформаційно-профілактичних лекцій і надалі планують продовжувати співпрацю з цим закладом.

Кiлькiсть переглядiв: 210

Коментарi